سفر به اعماق ذهن

چاپ سوم «زندگی پنهان ذهن» منتشر شد!

□ سفر به اعماق ذهن

سرچشمۀ افکارمان کجاست؟ چگونه در طی اولین روزهای زندگی‌مان به ایده‌ها شکل می‌دهیم؟ چگونه دست به انتخاب می‌زنیم و به‌درستی انتخاب و قضاوت‌مان باور داریم؟ ناخودآگاه چه نقشی در زندگی‌مان دارد؟ چگونه رؤیا می‌بینیم و تصور می‌کنیم؟ آیا می‌توانیم در رؤیاهایمان دست ببریم و تغییرشان دهیم؟ چگونه تصورمان در مورد خوب و منصف بودن خیلی زودتر از آنچه فکر می‌کنیم رشد می‌کند؟ ماریانو سیگمان، از چهره‌های بین‌المللیِ پیشرو و سرشناس در علوم اعصاب‌شناختی و تصمیم‌گیری، در کتابش، «زندگی پنهان ذهن»، تلاش می‌کند به‌بررسی پرسش‌هایی چنین پیچیده و دشوار بپردازد و به آنها پاسخ دهد.
اگر طبق آنچه امیلی دیکنسن نوشته «مغز عمیق‌تر از دریا باشد»، آنگاه کتاب ماریانو سیگمان راهنمایی عالی است بر ورطه‌های کشف‌ناشدۀ مغز. «زندگی پنهان ذهن» مختصر است و در عین حال سرشار از استعاره‌هایی روشنگر با زبانی ساده و گیرا. همراه این کتاب می‌توانید به سفری بسیار سرگرم‌کننده در ظرایف و عجایب ذهن انسان بروید. در طول این سفر به بینش‌هایی در مورد مفاهیم ناآشنایی همچون «نبردهای ناآگاهانۀ درونی»، «خواب‌های واضح»، «مغزهای دوزبانه»، و «نوزادانی که ذهن را می‌خوانند» دست خواهید یافت و برخی از نظرات متفکران برجسته‌ای چون چامسکی، تورینگ، روسو، افلاطون، سی‌گن و فروید را در پرتو آزمایش‌های هوشمندانۀ سیگمان به نظاره خواهید نشست. سفری باشکوه که گسترۀ فوق‌العاده متنوعی از موضوعات مختلف را در بر می‌گیرد.
«زندگی پنهان ذهن» اثری است علمی، هیجان‌انگیز و باشکوه که مطالعه‌اش همانطور که استانیسلاس دوان، استاد روانشناسی تجربی کولژ دو فرانس، می‌گوید: «از آغاز تا پایان بی‌اندازه لذت‌بخش است.»

✍️ تحریریۀ نشر نو

کتاب‌های مرتبط

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظری ثبت نشده است