داستان‌های پسران بلندپرواز

□ پسران بزرگ آینده

بسیاری از ما با داستان‌هایی مواجه شده‌ایم که در ذهن‌مان نقش بسته‌اند و تا همیشه مسیر زندگی‌مان را تغییر داده‌اند. داستان زندگی مردان و زنانی که بلندپروازی‌هایشان دلیلی بود تا امروز بتوانیم در دنیای بهتری زندگی کنیم. بلندپروازانی چون استیون هاوکینگ که به شکل‌گیری جهان هستی اندیشید و با وجود بیماری دست از تلاش برنداشت تا ما را به پاسخ پرسش‌هایمان نزدیک‌تر کند. کسانی چون نلسون ماندلا که حتی بعد از دستگیری و پشت سر گذاشتن روزهای سخت و دشوار دست از آرزوها و آرمان‌هایش برنداشت تا مردم کشورش را به آزادی و برابری برساند. مهاتما گاندی که یک تنه در برابر خشونتی که در انسان‌ها می‌دید ایستاد و زندگی‌ش را در راه صلح و آرامش بشر گذاشت. ورزشکارانی چون لیونل مسی را هم نباید از نظر دور داشت که سختی بیماری را به جان خرید تا تبدیل به مرد اسطوره‌ای فوتبال شود. همین‌طور داستان زندگی مرد ناشنوایی که توانست بهترین سمفونی‌ها را بنویسد و اجرا کند!
«داستان‌های خوب برای پسران بلندپرواز» مجموعه‌ای است خواندنی که به اعتقاد بنجامین زفانیا، نویسندۀ انگلیسی، «تأثیرگذار است و رهایی‌بخش. اثری که می‌تواند الهام‌بخش نسل دیگری از پسران بلندپرواز باشد که تلاش می‌کنند و خسته نمی‌شوند.»
داستان هیجان‌انگیز پسران بلندپروازی چون احمد حصیم، جان لنون، رولد دال و .... که هیچ سدی تاب ایستادن در برابر آرزو‌های‌شان را نداشت. پسرانی که از خندیدن و گریستن نترسیدند و با شجاعت و استقامت دنیا را مطابق آرزوهای‌شان شکل دادند. پسرانی کوچک با آرزوها و تلاش‌های بزرگ.

تحریریهٔ نشر نو

کتاب‌های مرتبط

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظری ثبت نشده است