داستان رؤیاهای بزرگ

□ داستان رؤیاهای بزرگ

«داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز ۲» داستان زندگی زنان اسثتنایی، از نفرتیتی تا رزالیند فرانکلین و جی‌. کی‌. رولینگ است. داستان زندگی ملکه‌ها و فعالان اجتماعی و آزادی‌خواهان است. داستان زندگی دزدان دریایی و دانشمندان و فضانوردان و مخترعان است. داستان هیجان‌انگیز بلندپروازانی است که رؤیاهایشان را به واقعیت تبدیل کردند و بلندپروازی‌هایشان به ما این امکان را داد تا در دنیایی بهتر و زیباتر زندگی کنیم.

در این کتاب با انسان‌های متمایزی آشنا می‌شویم که به‌خاطر ثروت یا قدرت یا ژن‌هایشان که به‌خاطر تلاش و پشتکار و ایستادگی توانستند الهام‌بخش انسان‌های هم‌عصر و بچه‌های آینده شوند. بلندپروازانی چون آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، که هر روز با یک رادیوی جیبی در گوشه و کنار مدرسه پنهان می‌شد تا بتواند امواجی را که از آلمان غربی پخش می‌شد بگیرد. یا اُدری هیپبورن، ستارۀ سینما، که به دلیل فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش برای یونیسف، یک گونۀ جدید از لالۀ سفید به اسمش نامگذاری شد. یا مریم میرزاخانی، نخستین زن ریاضیدان ایرانی برندۀ مدال فیلدز که می‌گفت: «همه می‌دانند که کوتاه‌ترین مسیر بین دو نقطه روی سطح صاف یک خط مستقیم است، اما اگر سطح مثل یک پیراشکی یا قوری چایی پر از پیچ و خم باشد چطور؟»

«داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز ۲» کتابی است که خواندنش به ما کمک می‌کند تا پرسش‌ها و رؤیاهایی بزرگ در ذهن داشته باشیم و یاد بگیریم بلندپرواز باشیم و تلاش کنیم تا به هرچه می‌خواهیم برسیم و بدانیم هیچ کاری نشد ندارد.

تحریریهٔ نشر نو

کتاب‌های مرتبط

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظری ثبت نشده است