در جستجوی طبیعت


۴۳,۰۰۰ تومان

در جست‌وجوی طبیعت مقدمه‌ای خواندنی و قابل فهم برای آشنایی با یکی از با استعدادترین دانشمندان جهان است. ادوارد ویلسون، شاید بیش از هر دانشمند دیگری در قرن ما، جانوران را در زیستگاه طبیعی‌شان زیر نظر گرفته و قوانین حاکم بر رفتار، سازمان اجتماعی، و روابط‌شان را با محیط دریافته است. اما او نه فقط در پی آنچه این یافته‌ها دربارۀ خودِ این جانوران به ما می‌گویند، بلکه در پی چیزی است که می‌توانند دربارۀ طبیعت انسان و رفتارِ گونۀ ما به ما بگویند. او نتایج جذاب و گاه شگفت‌انگیز بررسی‌هایش را به واسطۀ کتاب‌هایی فوق‌العاده همچون تنوع حیات، طبیعت انسان و زیست‌شناسی اجتماعی ، با خوانندۀ عام در میان گذاشته است. نثر جذاب و دقیق او دربارۀ موضوعات پیچیده دو جایزۀ پولیتزر برایش به ارمغان آورده و ستایش دانشمندان و خوانندگان سرتاسر جهان را برانگیخته است.


ادوارد ویلسون، زیست‌شناس و طبیعی‌دان ۸۸ساله امریکایی، یکی از بزرگ‌ترین نظریه‌پردازان تکامل در جهان است و نویسندۀ بیش از 30 کتاب دربارۀ مورچه‌ها، بوم‌‌شناسی و حفاظت، زیست‌شناسی اجتماعی، تنوع زیستی و تکامل است. او استاد بازنشستۀ دانشگاه هاروارد و برندۀ جایزه‌های متعدد است. دوران کودکی ویلسون در جنوب امریکا و جمع‌آوری مارها و حشرات در جنگل‌ها و مرداب‌های این منطقه تأثیری جادوانه بر کار و زندگی‌اش گذاشت.

در جست‌وجوی طبیعت ویلسون را در تهاجمی ـ‌ترین و خواندنی‌ترین هیئتش به نمایش می‌گذارد؛ جشنواره‌ای از ایده‌ها درباره مورچه‌ها، مارها، کوسه‌ها و طبیعت انسان متعالی و وحشی، و نیاز عمیق ما به وحش.
ناتالی انجی‌یر، مجلۀ ساینس و نویسندۀ دلبری دیوها

ادوارد ویلسون یکی از جسورترین و تأثیرگذارترین زیست‌شناسان قرن بیستم است. خوشبختانه او اتفاقاً نویسنده‌ای دلپذیر و زبردست هم هست.  در جست‌وجوی طبیعت، لبریز از شگفتی‌های حیات و ایده‌های مهمی است که با ظرافت بیان شده‌اند. این اثر بار دیگر نشان می‌دهد که چرا ما غیردانشمندها باید از داشتن صدای او ممنون باشیم.
دیوید کوآمن، نویسندۀ آواز دودو و غول خدا

عجب ماجراهایی! ادوارد ویلسون داستان‌های رنگارنگی دربارۀ مارها و کوسه‌ها، مورچه‌ها و کفتارها به هم می‌بافد تا از آنها اصول طبیعت را استخراج کند و به درکی از طبیعت انسان برسد. سپس با چشمی تیزبین و علمی‌نگر، حس شگفتی شاعرانه، و با طنزی افسونگر، نگاهی به آیندۀ علوم تجربی و انسانی می‌اندازد. هرگاه چیزی از ویلسون می‌خوانم، احساس می‌کنم کسی رازهایش را با من در میان می‌گذارد.
هلن فیشر، نویسندۀ آناتومی عشق و جنس اول


مشاهده بخشی از کتاب

In Search of Nature
ادوارد ویلسون
کاوه فیض‌اللهی
چهارم
۱۳۹۸ (چاپ اول، ۱۳۹۷)
رقعی
گالینگور (جلد سخت)
۲۷۰
978-600-490-013-3
فلسفه طبیعت -- انسان -- بوم‌شناسی انسانی -- فلسفه

خریداران این کتاب، این کتاب‌ها را نیز خریده اند:

توجه به مباحث این چنینی و علم محوری سطح انتشارات ارتقاع پیدا می کند