انسان خردمند: تاریخ مختصر بشر


صد هزار سال پیش، دست‌کم شش گونۀ انسانی بر روی زمین زندگی می‏کردند. امروز تنها یکی به‏جا مانده است:

ما،

انسان‏های خردمند.

چه‌طور گونۀ ما در نبرد برای سلطه بر دیگران پیروز شد؟
چرا نیاکانِ شکارگر ـ خوراک‌جوی ما اقدام به ساختن شهرها و برپایی پادشاهی‏ها کردند؟ چگونه به خدایان و ملت‏ها و حقوق بشر ایمان آوردیم، به پول و کتاب‏ها و قوانین اعتماد کردیم، و خود را بردۀ بوروکراسی و مصرف‏گرایی و حرص ‏و آز برای خوشبختی ساختیم؟ دنیای ما در هزارۀ آینده چه شکلی به‏ خود خواهد گرفت؟
انسان خردمند به‏گونه‏ای جسورانه، همه‌جانبه و بحث‌انگیز هر آنچه را تا کنون گمان می‏کردیم در مورد انسان می‏دانیم به چالش می‌کشد: افکارمان، رفتارمان، اعمال‌مان، اقتدارمان... و آینده‏‌مان را. از همگی‌مان با هر ایمان و اعتقادی می‌خواهم که روایت‌های زیربنایی جهان را زیر سؤال ببریم، پیشرفت‌های گذشته را با دلمشغولی‌های کنونی مرتبط کنیم و از نتایج جدل‌انگیز آن نهراسیم.

دکتر یووال نوح هراری از دانشگاه آکسفورد دکترای تاریخ دارد و در دانشگاه بیت‌المقدس تاریخ جهان تدریس می‌کند. موضوع اصلی این پژوهش او سؤالات صریحی است همچون:
رابطۀ تاریخ و زیست‌شناسی چیست؟ آیا عدالتی در تاریخ یافت می‌شود؟ آیا در مسیر تاریخ مردمان سعادتمندتر شده‌اند؟
۶۵۰۰۰ نفر در دورۀ اینترنتی تدریس تاریخ مختصر بشر او ثبت‌نام کرده‌اند.

مشاهده بخشی از کتاب

Sapiens: A Brief History of Humankind
یووال نوح هراری
نیک گرگین
محمدرضا جعفری، زهرا عالی
دوازدهم
۱۳۹۷ (چاپ اول، ۱۳۹۶)
رقعی
گالینگور (جلد سخت)
۶۲۴
978-600-8547-03-7

خریداران این کتاب، این کتاب‌ها را نیز خریده اند:

با درود خدمت شما
چرا کتاب انسان خدا گونه از سایت حذف شد
اصلا پسندیدا نبود ما خیلی منتظر موندیم

نمیتونم شادیم رو از ترجمه این کتاب بی نظیر بیان کنم.کتاب رو حدود ۹ ماه پیش از طریق ای بوک اپل خریدم،از سطر به سطرش لذت بردم وهمزمان، متاسف از اینکه به فارسی ترجمه نشده تا بشه به دوستان و عزیزان هدیه داد.قدردان زحمتتون در ترجمه این شاهکار بی بدیل هستم

چه کتابی
چه متنی
چه ترجمه و چه کاغذ با کیفیتی
دمتون گرم میخونم حالشو میبرم

یکی از بهترین کتاب هایی که تا کنون درباره تاریخ گونه ما یعنی انسان هوشمند نوشته شده است، کتابی که با بهره گیری از منابع معتبر علمی و تاریخی نوشته شده و میشه از آن به عنوان رفرنسی برای پژوهش های دیگر استفاده کرد. افسوس که من نسخه ای که از نشرِ نو خریدم را هدیه دادم و وقتی خواستم برای خودم دوباره سفارش دهم با "در انتظار تجدید چاپ" روبرو شدم.
امیدوارم این انتظار به درازا نکشد